Wernisaż wystawy prac Agnieszki Cichoń-Kamińskiej oraz koncert gitarowy w wykonaniu Rafała Bohatyrewicza odbędą się w dniu
4 kwietnia 2024 roku o godzinie 18:00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Dywitach.
|
AGNIESZKA CICHOŃ – KAMIŃSKA
Fotografka, malarka – przesiąknięta mianownikiem kobiecym, w różnych jego wymiarach. Łączy dwie pasje: fotografię i malarstwo. W jej pracach grafika komputerowa jest jednym ze środków wyrazu artystycznego. Absolwentka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Olsztynie (1988-1993) oraz Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego (1998-2000). Doskonaliła swoje umiejętności pod kierunkiem cenionych profesorów. Ukończyła malarstwo pod opieką profesora Janusza Kaczmarskiego. Zdobyła także dyplom magisterski w dziedzinie projektowania graficznego pod czujnym okiem profesora S. Trzeszczkowskiego. Od 2005 do 2023 roku kontynuowała swój artystyczny rozwój, prowadząc własną działalność gospodarczą, która obejmowała obszary fotografii, grafiki i malarstwa. Otrzymała tytuł „Talent Roku” 2023 przyznany przez Stowarzyszenie Pro Kultura i Sztuka.
|
Muzyczne Pejzaże Rozanieleni dźwiękiem, ukochani wibracją odpłyniecie w krainę pejzaży muzycznych utuleni poezją mojego serca, która zabrzmi w częstotliwości 432 Hz. Zapraszam w podróż po oceanie dźwięków, między wymiarową wędrówkę do… siebie i swego serca, ukrytych pragnień i marzeń sennych.
RAFAŁ BOHATYREWICZ Muzyk i kompozytor, mistrz gitary z ponad 30 letnim doświadczeniem w świecie muzyki. Twórca różnych formacji i projektów muzycznych. Założył zespoły reprezentujące mocne brzmienia jak: Kruk, Tapeworm, co nie stało na przeszkodzie w kreowaniu brzmień poza mainstreamowych w formacji Chameleon i to właśnie temu nurtowi pozostał wierny do dziś. Różnorodność brzmień, które komponuje świadczy o talencie, kunszcie i wyjątkowych umiejętnościach multiinstrumemtalnych. Jego autorskie kompozycje nazywane muzycznymi pejzażami, to połączenie ambientowych przestrzeni z muzyką korzeni. Zdecydowanie wymyka się definicjom. Oferuje transcendentalne przeżycia i głębokie, świadome odczuwanie historii pisanych dźwiękami. Rytm tutaj nadaje przyroda i prawda płynąca z głębi serca. Niektórzy widzą w nim wcielenie Vangelisa inni słowiańskiego barda. Jedno jest pewne, nikt nie pozostaje obojętny wobec jego twórczości, która często stanowi inspiracje dla innych artystów. Do jego suit powstawały np. obrazy podczas sesji vedic art czy wiersze. Na jego najnowszej płycie „Light & Shadow” możemy usłyszeć gościnie amerykańskiego saksofonistę Barrego Bee znanego ze współpracy z Princem, Stingiem czy braćmi Marsalis. Podczas wernisażu prac Agnieszki Cichoń-Kamińskiej zagra koncert gitarowy w częstotliwości pitagorejskiej 432 Hz, która jest harmonijną wibracją wszechświata, posiadającą właściwości uzdrawiające, jest naturalną częstotliwością przyrody.
|